Świąteczne kolędowanie - wigilia w szkole

Spotkanie świąteczne - wigilia w szkole

21 grudnia 2010 roku w szkle odbyło się spotkanie świąteczno - wigilijne. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zebrali się w szli gimnastycznej. Uczniowie przedstawili montaż słowno muzyczny pt. "Czas pojednania", który został przygotowany przez dzieci i nauczycieli pod kierunkiem pań: Anny Krygier i Doroty Malinowskiej z okazji Ogólnopolskiej Wigilii Korczakowskiej. Następnie wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor i złożyła życzenia świąteczne.

Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali przygotowane kolędy i piosenki o tematyce zimowej

i świątecznej.

Dzieci z Oddziałów Edukacyjno - Terapeutycznych wykonały piosenkę pt. "Stała pod śniegiem panna zielona".

Uczniowie klas I/II/III zaśpiewali kolędę "Wśród nocnej ciszy". Kacper Trawiński uczeń II OET wykonał kolędę pt. "Do szopy". Dzieci z klasy IV zaśpiewały piosenkę pt."Skrzypi wóz", a uczniowie klasy V kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Uczniowie klasy VI A wykonali piosenkę pt."Aniołowie", a klasy VI B kolędę pt." Pojdźmy wszyscy do stajenki"

Następinie wszyscy udali się na spotkania wigilijne w swoich klasach.

Spotkanie wigilijne.

Jak co roku klasy młodsze i oddziały edukacyjno - terapeutyczne spotkały się wspólnie z nauczycielami

i rodzicami przy świątecznym stole.

Dużo wcześniej zaczęły się przygotowania do uroczystości, przygotowania artystyczne oraz kulinarne.

W szkole ze wszystkich niemal  klas dobiegał głos ćwiczonych kolęd i pastorałek a do tego roznosił się sympatyczny zapach pieczonych  pierniczków, ciast i ciasteczek.

A jak już nadszedł ten wyjątkowy dzień... zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie w świątecznej scenerii uczestniczyliśmy w przepięknym przedstawieniu „Podziel się miłością" w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszego ośrodka. Teksty i melodie były tak piękne, że niejednemu zakręciła się łezka w oku.

Potem wspólnie kolędowaliśmy, każda klasa przygotowała kolędę lub pastorałkę, którą zaprezentowała. Wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewania przepięknych polskich kolęd. Po doznaniach artystycznych zasiedliśmy do wspólnego stołu, składaliśmy sobie życzenia i kosztowaliśmy smakołyków. Nie obeszło się również bez podarunków od Mikołaja.

Bardzo dziękujemy Hurtowni „HARTES" za ofiarowane na tę okazję słodycze a naszym Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości i ciepłą atmosferę.