Spotkanie z pisarką

W ramach programu „Przygody z książką” dnia 21 marca w nasze przedszkole odwiedziła bajkopisarka – Wiolettą Piasecką.  W spotkaniu autorskim uczestniczyli zaproszeni rodzice oraz wszystkie grupy przedszkolne.

Pisarka jest bardzo żywiołową osobą, doskonale modeluje głosem naśladując różne postacie, ma świetny kontakt z dziećmi. Opowiadała o swoich wydanych książkach i o tym, co ją zainspirowało do napisania wielu z nich. Bardzo ważne było to, że dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odgadywały zagadki, brały udział w teatrzyku kukiełkowym, każde dziecko usłyszało też wróżbę, dotyczącą przyszłości, na co dziewczynki i chłopcy reagowali śmiechem. Pani Piasecka przywiozła ze sobą książki, które mogli zakupić rodzice uczestniczący w spotkaniu i otrzymać dedykację i autograf autorki.

W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu pt: „Mój przyjaciel z bajki”. Troje dzieci z pomocą rodziców wykonało śliczne kukiełki swoich bajkowych ulubieńców. Pani Wioletta pomogła wyłonić najciekawszą pracę i osobiście pogratulowała wszystkim wykonawcom. Pierwsze miejsce zajęła Marcelina Józefowska, drugie miejsce Julia Prabucka, trzecie miejsce Wiktoria Stodulska. Gratulujemy!!

W podziękowaniu za wspaniałe spotkanie, wprowadzające małych czytelników w tajemniczy świat bajek i baśni, przedszkolaki wręczyli Pani Wiolecie prezent- pacynkę kota, która może kiedyś stanie się inspiracją do napisania kolejnej bajki.