Mundurówka czyta dzieciom

W ramach programu: „Przygody  z książką” 11.01.2017r. w naszym Przedszkolu odbyły się zajęcia dla wszystkich grup przedszkolnych z zakresu projektu: „Bądź bezpieczny” Mundurówka czyta dzieciom, którego organizatorem jest Zespół Szkół Technicznych  w Elblągu.

Celem spotkania było rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci oraz poznanie zasad związanych z bezpieczeństwem. Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych zapoznali dzieci z treścią książeczki, pt.: „Pogotowie ratunkowe”, wspartej ilustracjami, uczyli wiersza „Numery alarmowe”, prezentując numery na dużych tablicach. Młodzież odegrała kilka scenek rodzajowych, dotyczących postępowania podczas  drobnych urazów i wypadków oraz zaprezentowała pokaz pierwszej pomocy. Jednak największe zainteresowanie wywołała u dzieci możliwość sprawdzenia własnych sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Dzieci próbowały wykonać opatrunki za pomocą bandaży oraz reanimację na udostępnionych fantomach. Jedne z lekką dozą niepewności, inne zaś z dużym zaangażowaniem próbowały wczuć się w role ratowników medycznych.

Zajęcia wywołały wiele emocji i ciekawych wrażeń. Dzieci z zainteresowaniem i dużą ciekawością obserwowały prezentowane treści oraz uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych.

Opracowała: Anna Staszyńska