Biały tydzień

W minionym tygodniu przedszkolaki w ramach projektu „Bezpieczny El-Przedszkolak” poznały pracę służb medycznych: lekarzy, pielęgniarek i ratowników.

We wtorek 11.10.2016 dzieci wybrały się na interesującą wycieczkę do Jednostki Pogotowia Ratunkowego w Elblągu przy ulicy Orzeszkowej. Na miejscu przywitał nas miły ratownik, który opowiedział o swojej odpowiedzialnej pracy,  zadaniach i czynnościach wykonywanych na co dzień. Ponadto dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda dyspozytornia i pomieszczenia służbowe. Dowiedziały się do czego służą poszczególne sprzęty, co zawiera apteczka medyczna i jak udzielać pierwszej pomocy. Niewątpliwie największym przeżyciem było wejście do karetki pogotowia. Dzieci mogły obejrzeć jej wyposażenie od wewnątrz. Na zakończenie pochwaliły się znajomością numerów alarmowych. Za miłą atmosferę i ciekawą wycieczkę dziękujemy pracownikom Jednostki Pogotowia Ratunkowego w Elblągu.

Opracowały: Joanna Rybak, Wioleta Struzik