„Bystrym okiem, dobrym słuchem, kieruje drogowym ruchem...”

Za nami kolejny tematyczny tydzień. Tym razem kolorem dominującym był niebieski, a głównym tematem praca policjanta.

W czwartek 6.10.2016 nasze przedszkole odwiedził ważny gość, pan policjant z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Razem z dziećmi rozmawiał na temat bezpieczeństwa na drodze, w przedszkolu oraz w domu. Przypomniał podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię, mówił o zachowaniu szczególnej uwagi na przejściu dla pieszych i prawidłowym rozpoznawaniu świateł sygnalizatora. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się zadania praktyczne  z  wykorzystaniem kamizelki odblaskowej, przejścia dla pieszych, sygnalizatora świetlnego. Dzieci wzorowo zdały także test ze znajomości numerów alarmowych oraz oznaczeń sygnalizacji świetlnej. Dowiedziały się również, jak należy się zachować, kiedy zaczepia nas ktoś nieznajomy. Na zakończenie dzieci wręczyły prezent przygotowany przez wszystkich przedszkolaków. Panu policjantowi serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu oraz życzymy, aby służba policyjna była zawsze powodem społecznego uznania.

Opracowały: Joanna Rybak, Wioleta Struzik