Wycieczka do Bażantarnii

Nasze przedszkolaki nadal aktywnie uczestniczą w realizacji projektu „Bezpieczny El-Przedszkolak”. W ubiegłym tygodniu 26.09.2016r. byliśmy na wycieczce w elbląskiej Bażantarni.

W parku leśnym czekał na nas miły pan leśniczy, który w interesujący sposób opowiedział o swojej pracy. Przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące w lesie oraz zaprosił na wspólny spacer. Po drodze dzieci zbierały naturalne okazy, które zabrały ze sobą do przedszkola. Kasztany, liście i żołędzie stworzyły wspaniałe, jesienne kąciki w naszych salach.

Mieliśmy także okazję spotkać naszych rówieśników z innych przedszkoli i spędzić miłe chwile przy wspólnym ognisku. Dzieci z chęcią piekły kiełbaski, które później ze smakiem zjadły.

To był naprawdę wspaniały dzień! Dziękujemy leśniczemu za ciekawą wycieczkę!

Opracowały: Wioleta Struzik, Joanna Rybak