Wycieczka do Straży Pożarnej

W tym roku Przedszkole również realizuje projekt miejski „Bezpieczny El- Przedszkolak”.  Udział w projekcie trwa od 12.09.2016 do 21.10. 2016. W ramach projektu organizowane są spotkania z przedstawicielami służb mundurowych- strażakiem, żołnierzem, leśniczym, lekarzem oraz policjantem.

W minionym tygodniu przedszkolaki wybrały się na ciekawą wycieczkę do Straży Pożarnej przy ulicy Bema w Elblągu. Celem naszej wycieczki było wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo i poznanie zawodu strażaka. Po przybyciu przedszkolaków na miejsce serdecznym uśmiechem przywitali nas strażacy, którzy opowiadali dzieciom o swojej pracy. Dzieci podczas spotkania oglądały wozy strażackie, sprzęt gaśniczy oraz aktywnie uczestniczyły podczas demonstracji sprzętu ratunkowego. Dzieci przymierzały również elementy garderoby strażaka i oglądały pokaz akcji ratunkowej. Za miłą atmosferę i udaną wycieczkę dziękujemy strażakom z Elbląga!

Opracowały: Wioleta Struzik, Joanna Rybak