Tydzień chleba i zdrowego stylu życia

W drugiej połowie października w naszej szkole miał miejsce „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”.

Akcja składała się z kilku etapów:

• Zajęcia edukacyjne: Uczniowie zapoznali się ze skomplikowaną produkcją chleba, przeszli po kolei drogę „od ziarenka do bochenka”
  • Zajęcia kulinarne: Uczniowie wybranych oddziałów edukacyjno – terapeutycznych przygotowali przepyszne kanapki, ale przede wszystkim podjęli duże wyzwanie – upiekli swój własny chleb. Praca zaczęła się od odmierzenia składników, mieszania, wyrabiania ciasta, pilnowania go w piekarniku, oczekiwania aż wystygnie, by następnie przygotować przepiękne i zdrowe kanapki, by poczęstować wszystkich uczniów i pracowników naszego Ośrodka
  • Jesienne biegi przełajowe: Pokazaliśmy naszą kondycję, wytrzymałość i hart ducha. Była to prawdziwa szkoła i pokaz tego, jak potrafimy dbać o własne zdrowie i jak zdrowy styl życia promujemy na co dzień.
  • Wycieczka do Kadyn: Wycieczka, to bardzo dobry przykład, jak w aktywny sposób można spędzić wolny czas, dbając o dobre samopoczucie i swoje zdrowie.

Podsumowując akcję, można z radością stwierdzić, że nasi uczniowie, wiedzą bardzo dużo o tym, co powinno się jeść, by być zdrowym, jak powinno się spędzać zdrowo wolny czas. Niestety z praktyką różnie jeszcze bywa, gdyż wszyscy kochamy słodycze.