Olimpiada Bezpieczny El-Przedszkolak

Podsumowaniem realizowanego przez kilka tygodni programu „Bezpieczny El-Przedszkolak”, była rywalizacja sportowa pomiędzy przedstawicielami służb mundurowych, wybranych przez dzieci.

Przedszkolaki zdecydowały, że do rywalizacji przystąpią policjanci i strażacy, dlatego też dzieci podczas sportowych zmagań miały na sobie symboliczne elementy strojów policjantów i strażaków. Do olimpiady przystąpiły chętne przedszkolaki, które drogą losowania piłeczek w kolorze niebieskim i czerwonym, zakwalifikowały się do drużyn. Pozostałe dzieci i panie głośno dopingowały obie drużyny podczas zmagań sportowych. Drużyny policjantów i strażaków musiały zmierzyć się z kilkoma zadaniami sprawnościowymi, podczas których udowodniły, że doskonale radzą sobie zarówno w konkurencjach wymagających szybkości, precyzji jak również pomysłowości i wytrwałości. Zawodnicy obu drużyn trzymając się węża spacerownika, idąc tyłem, przemierzyły wyznaczona trasę. Wszyscy doskonale poradzili sobie z biegiem slalomem, rzutem woreczkiem do celu, budowaniem strażackiej wieży, odnalezieniem właściwego koloru koła i umieszczeniem w nim odpowiedniego woreczka, zgodnego z kolorem sygnalizacji świetlnej. Na naszej przedszkolnej olimpiadzie nie było przegranych. Wszystkie rywalizujące przedszkolaki dowiodły, że niezależnie od koloru munduru czy wykonywanego zawodu, doskonale poradzą sobie w każdej napotkanej sytuacji. Gorąco gratulujemy naszym dzieciakom ducha walki i mamy nadzieję, że nabyte podczas realizacji programu umiejętności oraz zdobyta wiedza, będą procentowały w kolejnych latach.