Sprzątanie świata

„Myślę, więc nie śmiecę”-to hasło 28 akcji sprzątania świata, w którą aktywnie włączyli się uczniowie oddziałów edukacyjno-terapeutycznych.

W minionym tygodniu nasi wychowankowie zbierali śmieci nie tylko na terenie ośrodka, ale również poza nim. Dotarli też do Bażantarnii, gdzie sprzątali leśne ścieżki. W ramach tegorocznej akcji część uczniów brała również udział w zajęciach podczas, których utrwalali wiedzę związaną z segregacją odpadów. Dużym zainteresowaniem cieszył się przyrząd do pomiaru baterii, dzięki któremu mogli sprawdzić „wydajność baterii”. Nasi uczniowie wiedzą dobrze, że czyste powietrze, woda, las jest ważny dla naszego zdrowia i każdy z nas jest odpowiedzialny za część naszej planety. Dlatego za rok posprzątamy znowu!