Sztuka emocji, sztuka gestu

Pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe uczniów klas VIIB i gimnazjum z elbląskim artystą panem Bogdanem Kilińskim.

Uczniowie przy pomocy atramentu eksperymentowali na kartkach papieru. Wyrażali ekspresję twórczą mając do dyspozycji narzędzia takie jak: pędzelki, drewniane patyczki, pastele suche i olejne. Uczniowie podczas tworzenia prac rozwijali wyobraźnię i sprawność manualną. Jednym z etapów powstawania dzieła było odrysowanie, wycięcie figur geometrycznych, a następnie ułożenie z nich własnej kompozycji.  Naklejone na czarną tekturę kształty stworzyły ciekawe i oryginalne obrazki.

Dzisiejsze obcowanie ze sztuką sprawiło uczniom wiele radości i czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie z artystą.