Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka – spotkanie z rodzicami i dziećmi w „MALUCHU”

Pod koniec stycznia 2018 roku w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 2 w Elblągu odbyły się Warsztaty Rodzinne pt. „W świecie zabawek i zabawy”. Zaproszeni goście – dzieci, rodzeństwo i rodzice uczestniczyli w trzech panelach.

Pierwszy panel pod tytułem – „Czy znasz wszystkie warzywa” był propozycją dla dzieci i rodzeństwa, gdzie pod okiem nauczycieli i studentów mogły zdobyć odznakę eksperta biorąc udział w tematycznych grach planszowych i zabawach zręcznościowych.

Drugi panel pt. „Wspólna zabawa to świetna sprawa” skierowany do rodziców koncentrował się na zagadnieniach związanymi z zabawkami. Podczas podjętej dyskusji próbowano znaleźć odpowiedź na pytania: Dlaczego zabawki szybko nudzą się dzieciom? Czym kierować się przy wyborze zabawek dla dzieci?. Jakie zabawki są najlepsze dla niemowlaka, a jakie dla przedszkolaka? oraz Dlaczego powinniśmy kupować dla dzieci „mądre” zabawki?

W trzecim panelu spotkali się wszyscy uczestnicy Warsztatów Rodzinnych. studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zaprezentowały inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”, a następnie zaprosiły do wspólnej, drużynowej zabawy w magiczny woreczek oraz w quiz 5 sekund. Emocjom nie było końca. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.