Spotkanie wigilijne przedszkolaków

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

W gwarze przedświątecznych przygotowań, zatrzymaliśmy się na chwilę, aby nie przeoczyć istoty Świąt Bożego Narodzenia. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej atmosfery było Spotkanie Wigilijne, które w naszym przedszkolu odbyło się dnia 21 grudnia. Tego dnia wszystkie przedszkolaki były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na moment, kiedy zasiądą do świątecznego stołu. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń. Podczas naszego świętowania odwiedził nas nieoczekiwany gość, na którego co roku z bijącymi sercami czekają wszystkie dzieci. Mikołaj obdarował każde dziecko wspaniałym prezentem i dał się namówić na krótka wspólna zabawę.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Świąteczny nastrój podkreślały bożonarodzeniowa dekoracja, blask świec i płynące z głośników kolędy. Spotkanie Wigilijne w przedszkolu to podniosła chwila, dzieci nie tylko utrwaliły sobie znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz  co najważniejsze, wzmocniły bliskie i serdeczne relacje.