„Czysta woda- zdrowia doda” Warsztaty picia wody

WHO podaje, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Ponad 18% jedenasto-i dwunastolatków ma nadwagę, a przeszło 3% jest otyłych. Cukrzyca, nadciśnienie, problemy
ze stawami. To tylko kilka przykładów z długiej listy chorób, którym sprzyja jedzenie w barach szybkiej obsługi i picie słodzonych napojów.

Mając na uwadze te zastraszające dane Narodowy Fundusz Zdrowia szeroko promuje zdrowy tryb życia, zdrowe żywienie oraz ruch. Do akcji przystąpiła też Nasza Placówka.

W związku z powyższym w klasach 1 - 8 przeprowadzone zostały warsztaty pt. „Czysta woda – zdrowia doda”.

Cele przeprowadzenia zajęć:

• Doskonalenie wiedzy uczniów na temat funkcji wody w organizmie ludzkim.
  • Zobrazowanie ilości cukru w napoju gazowany, soku warzywno-owocowym, wodzie smakowej, czystej wodzie.
  • Zanalizowanie składu napoju gazowanego, soku warzywno-owocowego, wody smakowej oraz mineralnej pod kątem ilości dodanego cukru.
  • Zachęcenie do picia czystej wody, zamiast napojów słodzonych.

Koordynatorki:

Marzena Żachowska