„Czytamy z Sercem” – książka w życiu człowieka nie mniej ważna jak serce

29 września uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej z okazji Dnia Głośnego  Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Akcja odbywała się pod hasłem – Czytamy z sercem.

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych w bibliotece szkolnej oraz świetlicy. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali tekstów (uczniowie klas I-III ,, Serce misia”, a ich starsi koledzy ,,Fantastyczna pompa”) i obejrzeli wiele publikacji podejmujących tematykę serca, co w rezultacie przyczyniło się do owocnej dyskusji nt. zdrowego stylu życia, czyli przede wszystkim do racjonalnego odżywiania, uprawiania sportu, umiejętności dobrego odpoczynku jako form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. Głównym  celem akcji było rozwijanie i promowanie czytelnictwa i literatury wśród uczniów, a także poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca oraz propagowanie zdrowego stylu życia.