Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka

Tydzień moro (11.10-15.10) - wojsko

W ostatnim tygodniu realizowanego programu „Bezpieczny EL-Przedszkolak” przedszkolaki zapoznawały się z pracą żołnierza. Miały możliwość obejrzeć różne wojskowe mundury, pojazdy wojskowe.

Ciekawscy sprawdzali co znajduje się w codziennym wyżywieniu żołnierza na poligonie i smakowali niektórych żołnierskich „rarytasów”. Dzieci obejrzały też film z poligonowych ćwiczeń wojska polskiego. W tym tygodniu powstało mnóstwo pięknych prac plastyczno-technicznych o tematyce militarnej. Dnia 13 października dla wszystkich grup przedszkolnych odbyły się zajęcia i zabawy edukacyjne, pt.: „Gdy żołnierze idą drogą”. Dzieci podczas wspólnych zabaw jeszcze raz rozmawiały o  zawodzie żołnierza, oglądały elementy jego garderoby (mundur wojskowy), dowiedziały się o rodzajach pojazdów wojskowych (lądowe, powietrzne i wodne), brały udział w zabawach ruchowych (marsz generałów, ćwiczenia poligonowe). Tego dnia podczas wspólnych zabaw towarzyszył nam specjalny gość – tata Sebastiana, który z zawodu jest żołnierzem. Chętnie włączył się w zabawy z dziećmi, udzielał cennych wskazówek (prawidłowe salutowanie, maszerowanie) oraz kibicował każdemu małemu żołnierzowi podczas trudnych ćwiczeń poligonowych. Na zakończenie zajęć każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie z gościem w wojskowej foto-budce. Panu Zbigniewowi Wiewiórce serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, wspólną zabawę i wiedzę o tym zawodzie. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły, a dzięki solidnym ćwiczeniom wojskowym, pozytywna energia towarzyszyła im do końca dnia!