Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka

Tydzień niebieski (04.10 – 08.10) - policja

„Bystrym okiem, dobrym słuchem, kieruje drogowym ruchem...”

Za nami kolejny, czwarty już tematyczny tydzień. Tym razem głównym tematem była praca policjanta. Dzieci przez cały tydzień utrwalały wiadomości nt. charakterystycznych cech ubioru policjanta oraz przedmiotów związanych z jego pracą.

W czwartek 7 października nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Przybliżyli nam swoją pracę, zaprezentowali umundurowanie oraz umożliwili zwiedzanie radiowozu policyjnego, co było dla dzieci wspaniałą atrakcją.  W piątek odbyły się zajęcia tematyczne dla wszystkich przedszkolaków podsumowujące dotychczasowe wiadomości. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, wzorowo zdały także test ze znajomości numeru alarmowego oraz oznaczeń sygnalizacji świetlnej. Było ciekawie i radośnie. Z niecierpliwością czekamy na kolejny tydzień!