Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka

Tydzień zielony (20.09.- 24.09) - leśnik

Drugi tydzień realizowanego programu „Bezpieczny El-Przedszkolak” poświęcony był pracy leśnika. Podczas wspólnych zabaw nasi wychowankowie zapoznali się z pracą leśnika oraz przyswoili wiedzę na temat roślin i zwierząt żyjących w leśnym środowisku.

Dowiedzieli się także, jak należy zachowywać się w lesie. Tydzień zielony zakończony był wspólnymi zajęciami, podczas których przedszkolaki miały okazję popisać się zdobytymi podczas całego tygodnia wiadomościami i umiejętnościami. Rozpoznawały i karmiły leśne zwierzęta, pokonywały niełatwy, leśny tor przeszkód, szukały zwierząt ukrytych w leśnych zakamarkach. Na koniec spotkania każdy przedszkolak za swoja piękną postawę otrzymał odznakę Przyjaciela Lasu.