Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka

Tydzień czerwony (13.09 – 17.09) – praca strażaka

Bohaterem pierwszego tygodnia, w ramach realizowanego programu „Bezpieczny El-Przedszkolak”, był strażak. Podczas licznych zajęć i organizowanych sytuacji edukacyjnych, przedszkolaki poznawały ciężką pracę strażaka.

Uczyły się jak należy zachować się sytuacji zagrożenia pożarem, a także jak należy postępować aby unikać takich sytuacji. Poznały numer alarmowy oraz numer do straży pożarnej. Uczyły się rozpoznawać sygnał syreny strażackiej oraz poznały wygląd strażackiego wozu bojowego. Miały możliwość wcielać się w role strażaka podczas organizowanych zabaw. Największą niespodzianką była wizyta jednostki ratowniczo-gaśniczej na terenie naszego przedszkola. Strażacy zajechali swoim wozem przed budynek przedszkola. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska pojazd, strażaków oraz narzędzia którymi na co dzień posługują się w swojej pracy. Najodważniejsze przedszkolaki zwiedziły pojazd od środka.