Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka

Escape room, czyli poszukiwanie wielkanocnego zajączka

Dzisiejszy dzień  25 marca 2021 obfitował w wiele pozytywnych emocji związanych z zabawą wielkanocną. Oczywiście zawsze łączymy przyjemne z pożytecznym, tak było i tym razem.

Wiosenny Escape room, to wspaniała forma zintegrowania zespołu klasowego, sprawdzenie swojej wiedzy z różnych przedmiotów, a także uwolnienie kreatywności twórczej. Klasy od IV do VIII po wejściu do sali zostały zamknięte z nauczycielem. Aby otrzymać klucz do drzwi, należało rozwiązać szereg zadań z matematyki, historii, języka polskiego, plastyki. Każde rozwiązanie przesyłano na podany numer telefonu do koordynatora zabawy, który następnie ujawniał podpowiedź, gdzie został schowany kluczyk. Jako pierwszym udało się wydostać uczniom z klas 7 a i 8 a. Jak zauważono, wszyscy wychowankowie wychodzili z uśmiechem pełnym błysku od ucha do ucha. O czym to świadczy? Tylko o jednym, że nauka może być zabawą i to świetną. Tym bardziej, że zwieńczeniem wiosennych potyczek, był słodki poczęstunek, który dodatkowo uruchomił pokłady endorfin. Do zobaczenia za rok! Magda Szymańska i Dorota Malinowska.