Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Wróżki, Czarownice, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Koziołek Matołek, Brzydkie kaczątko i wiele innych postaci z bajek miało dzisiaj swoje święto. 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej to okazji najmłodsi uczniowie spotkali się dzisiaj w bibliotece szkolnej.

Podczas zajęć zostali zapoznani ze zbiorami biblioteki, obejrzeli wyjątkowe wydania bajek, rozwiązywali quizy, zagadki. Dla uczniów klas pierwszych było to szczególne spotkanie, gdyż na zakończenie spotkania  wszyscy otrzymali książkę ,,Pierwsze abecadło” – antologię najlepszych polskich autorów dziecięcych. Uczniowie otrzymali także książkę dla swoich rodziców ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Z niej rodzice/opiekunowie dowiedzą się, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania , znajdą tam zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Uczniowie otrzymali jeszcze Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Wyprawki czytelnicze, które otrzymali uczniowie zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek” , której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa.