Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka

Przerwa na czytanie

16 października 2020 roku wzięliśmy udziału w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, pt.: Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Celem akcji było: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; pokazanie uczniom, że czytanie jest przyjemne i ciekawe; zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Uczniowie i pracownicy Ośrodka przerwy w tym dniu poświęcili na czytanie. Młodszym uczniom, nie posiadającym umiejętności czytania stworzono tzw. strefy czytania- czytali im nauczyciele. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Dziękujemy serdecznie uczniom oraz nauczycielom i wychowawcom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Udział w akcji koordynowały: L. Miedzińska, E. Manista, A. Walewska