Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

ZEFIREK z wizytą w Pałacu Prezydenckim oraz na Gali Sportu

W środę 3 kwietnia w Pałacu Prezydenckim odbyło się podsumowujące spotkanie Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska z Pierwszą Damą, która patronuje ruchowi Olimpiad Specjalnych Polska.

Gala Sportu 2019, która odbyła się w Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej w Olsztynie, była wielkim świętem zawodników i ludzi sportu.

Zakończyły się XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polska reprezentacja wróciła do kraju z rekordową liczbą liczbą 69 medali, w tym aż 30 złotych, 21 srebrnych i 18 brązowych. W środę 3 kwietnia 2019 w Pałacu Prezydenckim odbyło się podsumowujące spotkanie Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska z Pierwszą Damą Agatą Kronhauzer - Duda, która patronuje ruchowo Olimpiad Specjalnych Polska oraz Anną Lewandowską Prezesem Olimpiad Specjalnych Polska.

Zaszczyt uczestniczenia w tym spotkaniu przypadł Mateuszowi Zdaniukiewiczowi brązowemu medaliści gry podwójnej w tenisie stołowym oraz Donacie Kalińskiej i Józefowi Durka - trenerom Klubu " Zefirek" przy SOSW Nr 2 w Elblągu

Agata Kronhauzer - Duda podkreśliła także, że na ten spektakularny sukces złożyło się zaangażowanie bardzo wielu osób. Podziękowała trenerom, lekarzom, kierownictwu ruchu Olimpiad Specjalnych, rodzicom, opiekunom i wolontariuszom. - To codzienne wsparcie, codzienna praca przyniosły tak wspaniałe rezultaty, które przeszły wszelkie oczekiwania - mówiła z uznaniem.

Wizyta w Pałacu Prezydenckim zostanie na zawsze w pamięci Mateusza i wpisze się w karty historii SOSW Nr 2 w Elblągu.

http://dziennikelblaski.pl/577369,Reprezentacja-Olimpiad-Specjalnych-z-wizyta-w-Palacu-Prezydenckim.html

 

Gala Sportu 2019, która odbyła się w Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej, była wielkim świętem zawodników i ludzi sportu. Okazją do uhonorowana najlepszych sportowców w regionie, podziękowania im za trud, za wszystkie radosne przeżycia, które dostarczyli nam kibicom. Gospodarzem uroczystości był marszałek Gustaw Marek Brzezin. Podczas wieczoru zostali też uhonorowani wyróżnieniami i nagrodami, medaliści XV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, trenerzy oraz osoby pracujące i działające na rzecz sportu w naszym regionie.

Podczas gali marszałek województwa wręczył również zawodnikom i trenerom Olimpiad Specjalnych wyróżnienia w postaci medali za reprezentowanie województwa i kraju w XV Światowych Letnich Igrzyskach w Abu Dhabi.

http://olsztyn.wm.pl/577260,Gala-Sportu-2019.html  

http://www.elblag.eu/index.php/sport-73920/13268-zefirek-w-abu-dhabi

 

 


Przejdź do góry