Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Mam smaka na ziemniaka

Mam smaka na ziemniaka – taki tytuł miały kolejne, rodzinne warsztaty kulinarne  w naszym przedszkolu, które odbyły się 27 marca. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję poznać się bliżej z jadanym niemal codziennie, w różnej postaci, ziemniakiem.

Poznały jego wartości odżywcze i dowiedziały się jakie smakowite potrawy można przyrządzić z kartofli. Na warsztatach przedszkolaki samodzielnie przygotowały doskonałą sałatkę ziemniaczaną, nauczyły się robić domowe chipsy oraz przygotowały wyśmienite ziemniaczane ciasteczka. Jak zwykle, nie trzeba było dzieci zachęcać do pracy. Potrafiły samodzielnie zorganizować sobie stanowiska do pracy. Odczytując specjalnie przygotowane przepisy przygotowały potrzebne produkty i niezbędne przybory. Z niewielką pomocą rodziców i pań kroiły, ucierały, mieszały składniki, żeby na koniec wspólnie popróbować nowych, samodzielnie przygotowanych ziemniaczanych dań. Wszystkie talerze zostały wymiecione do czysta, a  o zjedzenie ostatniego chipsa i ciasteczka, trzeba było zrobić losowanie.

Podczas warsztatów ogłoszone zostały wyniki rodzinnego konkursu technicznego pt.: „Kartoflane cudaki”. Przecudne kartoflane stworki, a nawet całe kartoflane rodziny stworzyły wesołą wystawę. Zwycięska praca Kartoflisko wykonana została przez rodzinę Szymona z grupy II. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.