Mali kucharze znowu w akcji – robimy przysmaki bohaterów bajek

Dnia 7 marca, nasze przedszkolaki poznawały tajniki kuchenne ucząc się przyrządzania ulubionych potraw bohaterów dziecięcych bajek.

Bajkowe postaci też lubią sobie pojeść, a niektóre smakołyki przypadły do gustu naszym dzieciakom. Jak się okazało bajkowe składniki znalazły się również w naszej przedszkolnej kuchni i wiele z nich to smaczne, pożywne i zdrowe produkty. A wiadomo to co przygotowane własnoręcznie smakuje najlepiej, więc dzieci spośród kilku bajkowych propozycji wybrały pizze według przepisu wojowniczych Żółwi Ninja oraz magiczny napój z „gumijagód”, który z tajemniczych składników przyrządzają wesołe Gumisie. Pracy było mnóstwo, trzeba było zagnieść drożdżowe ciasto na pizzę, pokroić warzywne składniki, zetrzeć ser na tarce i oczywiście zaczekać aż pizza upiecze się w piecu. Receptura magicznego jagodowego napoju okazała się rzeczywiście tajemnicza, ale dzieci doskonale sobie poradziły z wykonaniem tej mikstury. Wszystko udało się wyśmienicie, a jak smakowało… Dzieci zjadły pizze do ostatniego okruszka, a jagodowy napój zniknął z dzbanków w magiczny sposób.