Mirabelka – kiełkująca historia

W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w listopadzie biblioteka szkolna wraz z wychowawcami klas VIII B i III A gimnazjum  uczestniczyła ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Mirabelka – kiełkująca historia ” organizowanej przez Lustro Biblioteki i wydawnictwo Zielona Sowa.

Akcja czytelnicza miała na celu:

• promocję czytelnictwa;
  • rozbudzanie zainteresowania historią Polski;
  • zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną;
  • włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości;
  • organizację warsztatów w bibliotekach publicznych dzielnic Warszawy oraz innych bibliotekach na terenie Polski.

Zajęcia przeprowadzone z uczniami w ramach akcji inspirowane były książką Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”. To właśnie ona - Mirabelka, opowiada o burzliwych losach historii Polski. Podczas zajęć uczniowie zauważyli, że drzewa zawsze i wszędzie towarzyszyły ludziom w chwilach radości, smutku, ale też grozy. Po warsztatach, na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali ,,drzewo pamięci”.