Prawdziwa lekcja życia

Muzeum byłego niemieckiego obozu w Sztutowie to miejsce wyjątkowe. Tam ludzie zatrzymują się na chwilę i rozpoczynają refleksję nad historią, przeszłością …

I chyba nie ma człowieka, który przechodzi obojętnie obok pomnika, baraków i nie zakręci się mu łza w oku. Nasza młodzież tego doświadczyła, zwiedzając teren byłego obozu. Dzień 28 listopada, mimo że mglisty i chłodny, na długo zapadnie w pamięci uczniów SOSW nr 2. Oprócz warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez Panią Małgosię Daniluk ( adiunkta Oddziału Oświatowego Muzeum) podczas, których przybliżyła nam w skrócie historię obozu, młodzież z zapałem włączyła się w prace porządkowe na terenie byłego obozu. I nie trzeba było nikogo przekonywać, że to słuszna i wspaniała rzecz! Padły nawet pierwsze deklaracje, dotyczące stałego włączenia się w prace wolontarystyczne na rzecz muzeum. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, aby w postanowieniu wytrzymali.

Żywa lekcja historii, wolontariat, a także nowa przygoda – to wszystko podczas jednego wyjazdu. Czas spędzony ciekawie i jednocześnie pożytecznie. A zatem do następnego razu…