Programujemy bezpieczeństwo

29 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach programowania, które poprowadzili pani Maria Jeżowska nauczyciel z SP 19 i asp. szt. Wiktor Kaczmarek z Komendy Policji w Elblgu.

Zajęcia odbyły się w ramach miejskiego projektu „Programujemy bezpieczeństwo” realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 19 oraz Komendę Miejską Policji w Elblągu. Dzieci programowały drogę z miejsca zamieszkania do szkoły. Wszystko zgodnie z zasadami ruchu drogowego, zasadami bezpieczeństwa. Pomogły w tym niezwykłe Ozoboty, małe roboty edukacyjne, które dzieci z łatwością programowały za pomocą kredek lub mazaków. Nasi uczniowie, zdaniem zaproszonych gości, świetnie poradziły sobie z zadaniem.

Bardzo dziękujemy pani Marii Jeżowskiej i asp. szt. Wiktorowi Kaczmarkowi za przyjście do naszej szkoły

i przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć.