Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Moniczka Ratowniczka - zabawy edukacyjno- wychowawcze

W dniach 10-15 październik trwał w naszym przedszkolu tydzień biały. Rozpoczęliśmy go  od zajęć edukacyjnych dotyczących służby zdrowia.

Na zajęcia zaprosiliśmy eksperta z tej dziedziny panią pielęgniarkę, która dba o zdrowie naszych przedszkolaków i uczniów w OSW nr 2. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, stroju, pokazał również co znajduje się w apteczce pierwszej pomocy. Dzieci poznały ciśnieniomierz i termometr, a ochotnicy mieli okazję mieć mierzone ciśnienie i temperaturę.  W dalszej części zajęć przedszkolaki odgadywały zagadki słowno-obrazkowe, układały puzzle oraz oglądały scenkę sytuacyjną „Moniczka Ratowniczka”, która wszystkim bardzo się podobała.

Ciekawym wydarzeniem w tygodniu białym była wycieczka do pobliskiego Pogotowia Ratunkowego. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom pracy zespołu ratowniczego. Dzięki uprzejmości pracowników dzieci miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki oraz sprzętem medycznym ratującym życie. Przedszkolaki dowiedziały się o czynnościach wykonywanych przez ratowników oraz utrwaliły sobie wiadomości z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy. Ta wizyta nauczyła nasze dzieci wielu ważnych i bardzo pożytecznych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Opracowała: Paulina Byś