Kolejne zajęcia na świetlicy

W czwartek, 5 kwietnia b.r., grupa VI świetlicy brała udział w zajęciach edukacyjnych – doświadczeniach dotyczących badania właściwości metalu, aluminium i plastiku.

Uczniowie określali ciężar puszek metalowych  i aluminiowych, butelek plastikowych, przewodzenie przez nie ciepła, sprawdzali magnesami, do których puszek daje się „przykleić” magnes i czy do plastiku też. Dowiedzieli się, skąd się bierze aluminium, skąd metal i jak się je pozyskuje, jak wytwarzane są butelki plastikowe typu „pet”. Sprawdzali, w jaki sposób gniecie się puszki i butelki, jaki odgłos przy tym wydają. Na koniec rozmawialiśmy o segregacji i udaliśmy się na teren Ośrodka, by umieścić zgniecione opakowania we właściwym – żółtym kontenerze.

Agnieszka Jaster