Wspieranie szkół i placówek oświatowych w zakresie interwencji kryzysowej

6 i 7 grudnia 2017 roku uczniowie klas starszych naszego Ośrodka uczestniczyli w zajęciach warsztatowych realizowanych w ramach programu „Wspieranie szkół i placówek oświatowych w zakresie interwencji kryzysowej”.

Program dotyczy profilaktyki zdrowia psychicznego wśród uczniów, w szczególności działań zapobiegających depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym, zwłaszcza w populacjach o zwiększonym ryzyku.

Tematyka szkoleń, w których najpierw uczestniczyli nauczyciele placówki, stanowi element wspierający działalność wychowawcza i profilaktyczną szkoły. Zajęcia w formie warsztatów z wykorzystaniem proponowanych w Programie scenariuszy, zawierały treści wprowadzające dzieci i młodzież w aspekty zdrowia psychicznego. Każde zajęcia dostosowane były do możliwości psychofizycznych dzieci i wykorzystywały metody aktywizujące.

Realizatorem programu Ministerstwa Edukacji Narodowej jest Caritas Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej i jest finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 - 2020.

Anetta Cieśla

Anna Walewska