Bezpieczne ferie - spotkanie ze strażakiem

W dniu 17 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie ze strażakiem, ratownikiem z Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, panem Pawłem Rakowskim.

W interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka – ratownika oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie nadchodzących ferii zimowych. Pan Paweł przedstawił zasady postępowania w wypadku zagrożenia podczas zabaw na świeżym powietrzu zimą, a także niebezpieczeństw czyhających na nas w domu. Zaprezentował kilka scenek z udziałem dzieci, pokazał ku przestrodze kilka filmów edukacyjnych. Na zakończenie spotkania Pani Ania i Pani Anetta  utrwaliły poznane zasady zachowania podczas ferii poprzez przygotowaną prezentację multimedialną oraz test wiedzy. Każdy uczestnik spotkania otrzymał Kodeks Postępowania, który mógł zabrać do domu.

A. Cieśla, A. Walewska