Dopalacz to też narkotyk!

Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Z uwagi na to niebezpieczeństwo postanowiliśmy zorganizować w dniu 27 listopada 2017 roku  spotkanie profilaktyczne z zaproszonymi gośćmi.

Jednym  z nich był Pan Policjant Marek Cieślak, który  apelował i ostrzegał, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Uświadamiał uczniom, iż producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie.

Zwalczając ten proceder Policja współpracuje z Państwową Inspekcją Sanitarną – drugim gościem był przedstawiciel tej placówki Pan Inspektor Marek Jarosz. Wygłosił on prelekcję w której zwracał uwagę, jak ważne jest uświadomienie młodym ludziom, że dopalacze to trucizna i zażywnie ich może wiązać się z poważnym ryzykiem, utratą zdrowia a nawet życia.

A. Cieśla