Uczeń bezpieczny na drodze

W naszej placówce duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem naszych uczniów.  Dlatego też począwszy od pierwszych dni nauki w szkole zostało przeprowadzone spotkanie  z funkcjonariuszem policji. Spotkanie miało miejsce w dniu 07 września 2017 r. w naszej szkole.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Dzieci dowiedziały się także, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich podczas zabaw w niedozwolonych miejscach i w kontaktach z obcymi oraz dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.

Odpowiadając na zadawane pytania i rozwiązując Quiz, uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały też przykłady niewłaściwego zachowania się.

Anetta Cieśla i Anna Walewska